Recenze Onkyo

Zakoupeno v HifiObchod.cz

• Výborný zvuk
  • Přiměřená cena
  • Snadná obsluha
  • Šroubovací terminály jen pro pár hlavních reprosoustav
  • DAB do počtu

Původně jsem si chtěl koupit Onkyo TX-NR696, ale nakonec jsem si položil otázku, kolik z jeho schopností reálně využiju, a o den později objednal o 7000 levnější model. Ten bohužel prodejce neměl, takže vlastně hodnotím normálně o tisícovku dražší Onkyo TX-SR494DAB. Nebýt pérových reprosvorek, do kterých jsem kvalitní kabely cpal jen stěží, nebylo by na co si stěžovat. Výkonově mé 5.1 kino z AQ Kentaurů zvládá, zvukově je to slyšitelně lepší, zná všechny aktuální zvukové kodeky, HDMI ARC mi také zjednodušilo připojení, spárování přes BT s mobilem proběhlo bez problémů. A to nadbytečné DAB? Mapám pokrytí navzdory proskenovalo éter a hodilo na displej „No station“. No nic, rádio stejně téměř nepouštím (a kdyby, tak mi FM stačí).

Ověřený zákazník OKAY.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. září 2020

Zakoupeno v OKAY.cz

• perfektní zvuk
  • podpora DTS:X a Dolby Atmos
  • všechno funguje přesně tak jak má
  • podle mne trochu nudný design
  • spotřeba 25W při HDMI standby Through

AV reciever jsem vybíral opravdu dlouho, původně jsem chtěl Onkyo TX-NR575E, který se mezitím přestal vyrábět. Když jsem přehodnotil priority a oželel internetové funkce, které bych asi stejně nevyužil, koupil jsem tento. A udělal jsem dobře.
Na chalupě už mám set Onkyo HT-S3910, kde mne zlobí HDMI Pass-Through a probouzení TV při přehrávání hudby. Tento zesilovač už je opravdu dospělý a všechno funguje perfektně.
Konkrétně já mám starou plazmu Viera, stream box Mecool KII pro a PlayStation. Všechno jsem propojil přes Onkyo, nastavil HDMI Pass-Through a vypnul HDMI CEC na zesilovači. Televizi zapínám přes stream box, skrz Onkyo proletí signál jako čistý průstřel, zapne TV a zesilovač přitom zůstává spát. Naopak mohu zapnout zesilovač samostatně a poslouchat hudbu třeba přes Bluetooth bez zapnuté TV.
Musí vyzdvihnout i funkci AV sync. Na chalupě mi jde signál do TV a teprve z ní zvuk přes HDMI ARC. Takže zvuk musím posouvat o 125ms dopředu, aby seděl. Tady to neřeším a synchronizace sedí.

Ověřený zákazník AVcenter.cz spotřebitel

Přidáno: 14. srpna 2020

(naposledy upraveno 9. dubna 2021)

Zakoupeno v AVcenter.cz

• zvuk
  • DAC AKM 768kHz/32bit
  • DAB (nemá Yamaha R-N602)
  • dobře čitelný display
  • výbava
  • hliníkový čelní panel
  • funkční aplikace pro chytrý telefon Onkyo Controller (vyzkoušeno na iOS)
  • WiFi 2,4 GHz/5 GHz (Yamaha R-N602 a 803D má jen 2,4 GHz)
  • kompletní CZ návod
  • vzhled
  • pronese se
  • trafo je slyšet (tím udajně netrpí Yamaha R-N602 - recenze na Alze)
  • kompromisy v použitých materiálech
  • lacině působící dálkový ovladač (umí ovládat hloubky a výšky, to někteří konkurenti neumějí)
  • při poslechu z flashky nejde rychle posouvat nahrávka při ovládání dálkovým ovladačem (to neumí asi nikdo)
  • dioda Pure Audio vypaluje oči

Tenhle síťový receiver jsem koupil po dobré zkušenosti s mikrosystémem Onkyo, který jsem měl 10 let. V porovnání s ním mne překvapilo šetření na materiálech. Ovladač hlasitosti na přístroji už není hliníkový, je vyrobený z plastu a i jeho chod již není tak precizní. Horní plechová strana se také více prohýbá než u původního a podstatně lacinějšího přistroje. Ještě, že tak dobře hraje. Měl jsem ho i za lepší peníze než se dnes prodává. Poháním s ním reprosoustavy ELAC Debut B6.2 a hraji z flashky Samsung Fit Plus 128GB, která je velmi rychlá. Tuto kombinaci mohu doporučit.
K ovládání přístroje lze využít funkční aplikaci Onkyo Cotroller pro chytrý telefon. Její hlavní výhodou je možnost rychle posouvat nahrávky. (tuhle základní věc neumí aplikace Yamaha MusicCast a ani Heos, k březnu 2021) To oceníte, když posloucháte 2 hod. hudební mixy a nějaká část se vám nelíbí. Kromě toho je ovládání rychlejší a pohodlnější než dálkovým ovladačem. Přístroj a telefon musíte mít připojený ke stejné síti. (zesilovač může být připojený i kabelem)

Reakce na kolegu: naladíte i velké množství neplacených internetových rádií různých žánrů.
DAB tuner je řešen přídavnou krabičkou, kterou obsadíte jediné zadní USB.

Hlavní nevýhodou tohoto zesilovače je nekvalitní trafo, které je slyšet a v mém případě tento "zvuk" zesiluje stejně "kvalitní" stolek. Zjistil jsem, že když zesilovač ve stolku nadzvednu, tak ten otravný zvuk je méně slyšet. Zkusil jsem proto vyměnit originální přístrojové nohy za SoundCare a Dynavox, ale vubec to nepomohlo. Nejúčinnější jsou 4 baličky papírových kapesníků. :-)
Zesilovač jsem na zkoušku umístil na otevřenou polici a v tomto případě je to slyšet nejméně.
Protože je zesilovač v záruce, reklamoval jsem ho. Servis ho údajeně porovnával se stejným kusem a prý je to normální. (to trafo zmiňují i recenzenti např. na Alze)
Byl jsem rozhodnutý, že ho po servise prodám. Zjistil jsem, že mnou vybraná Yamaha (MusicCast) a Marantz (Heos) mají tragickou aplikaci do mobilu, která neumí rychle posouvat nahrávku při reprodukci z flashky a to rozhodlo, že si nechám Onkyo.
Jsou to paka, jeden neumí vyrobit trafo a druhý má aplikaci na hovno.

Recenze je psaná po 1,5 roce používání.

Ověřený zákazník Luxusní-elektronika.cz Bohouš

Přidáno: 22. června 2020

Zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

Návod k obsluze (překlad) by mohl být srozumitelnější těžko se podle něj nastavuje.

Ověřený zákazník CinemaShop Ověřený zákazník

Přidáno: 27. dubna 2020

Zakoupeno v CinemaShop

• Jednoduché zapojení
  • Perfektní provedení

Bývalý výborný cd přehrávač Technics dosloužil a tak dle recenzí jsem zvolil Onkyo a jsem s ním spokojen.

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. dubna 2020

Zakoupeno v K24.cz

• Je to zkrátka úplně jiná liga.

Široké možnosti nastavení a přizpůsobení vlastnímu vkusu.

Onkyo TX-8220

Onkyo TX-8220

Ověřený zákazník Hi-Fi market Ověřený zákazník

Přidáno: 19. dubna 2020

Zakoupeno v Hi-Fi market

• Široké možnosti připojení, výkon, zpracování, cena.

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Bezproblemove pridani do homekit a prehravani homepod -> NR-696

Přidáno: 4. ledna 2020

• Velká spokojenost
  • V kombinaci s reproduktory Magnat špičkový zvuk
  • Kvalita převyšuje cenu.
  • CHYBÍ NÁVOD V ČEŠTINĚ.Nelze dohledat ani na netu.

Velká spokojenost s kvalitou.

g.m.kenny g.m.kenny

Přidáno: 29. prosince 2019

(naposledy upraveno 29. prosince 2019)

• Chromecast a internetové a podacastové aplikace perfektní. Bluetooth také perfektní. Vzhledem k hodně vyrovnanému a neutrálnímu zvuku se příjemně poslouchá a u poslechu vzhledem k vyrovnanosti pásem se dá hovořit s přáteli apod. Což je známka opravdu vyrovnaného zvuku. Ovšem dokáže s kvalitními standartnímy reproduktory vydat zvuk s pocitem subwooferu i s jeho absencí...což je skvělé. Hraji ho na studiové pasivní reproduktory Yorkville. Tomuto zesilovači velice sedí kvalitní neutrálně laděné a vyrovnané reproduktory...pak ze sebe vydá zvuk, který se dá srovnávat s o hodně dražší HIFI technikou. Jako studiový inženýr hodnotím jeho zvuk za velmi nadprůměrný a to hlavně pro jeho neutrálnost...nedochází k tak rychlé ůnavě sluchu a poslech je možný jak v noci při minimální intenzitě tak i velice nahlas. Dále také a to je důležité, je to jeden s posledních modelů všeobecně, kde k nastavení čehokoli není potřeba připojovat TV apod. Takže slouží i jako klasický zesilovač jen k poslechu bez TV. A o druhé zoně na poslech ani nemluvím. K instalaci a ovládání, zručnější nepotřebují ani manuál. Strohý a konzervativní design se mi naopak líbí...tak trochu japonsky konzervativní...nesnáším předisajnované a složité přístroje. V jednoduchosti je síla.
  • Jedna reklamace na bzučící trafo-výměnou vyřešeno. Lépe se ovládá z aplikace Control Onkyo z telefonu. Pozor má různé standby funkce ..takže vypíná síť apod. Dá se vše deaktivovat. Naopak se zase umí sám i zapnout např. při spuštění chromecastu z prohlížeče notebooku apod.

Prostě opravdu perfektní dost zvukově čistý a neutrální..což preferuji. Pokud rozumíte, všem technologiím, které má, dále provedete firmware update. Stane se bezchybným. Nemá problémy s ničím..hraje perfektně z mého NAS..z chromu z telefonu...má miliony záložek v aplikacích. Velice se mi líbí jak se rychle a kvalitně připojuje pouze přes Wifi a Bluetooth.
Nemám ani potřebu připojovat síťový kabel. Pro zasíťování jakýchkoli-media servrů NAS apod. Doporučuji vše dělat přes síťový switch. Hodněkrát jsem se napálil a dal na prodejce který mi doporučoval drahé routery, které jsou k ničemu. Stačí pouze obyčejný switch za pár stokorun a připojení kabelem. Pak stíhá vaše síť cokoli. DA a AD převodníky jsou srovnatelné s těmi hodně dobrými. Není mu co vytknout...snad jen absence digitálních výstupů, které stejně nikdo asi nepotřebuje.

g.m.kenny g.m.kenny

Přidáno: 22. prosince 2019

(naposledy upraveno 30. prosince 2021)

• Skvělý zvuk, jednoduché funkce

Pozor u některých modelů hučí trafo..při nočním poslechu velmi nepříjemné. Je to made in "Malajsia" na trafech se šetřilo, nebo mám smůlu na vadný kus.

NEMÁTE-LI VADNÝ KUS SE ŠPATNÝM TRAFEM, TAK JE TO JINAK SKVĚLÝ ZESILOVAČ!

Modely 8270 už tolik netrpěli tímto neduhem.

VYMĚNĚNO ZA MODEL 8270 (teď už vše bez chybičky)

Přidáno: 18. listopadu 2019

• Kvalitně přehrává i starší CD

Přidáno: 18. listopadu 2019

Zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Kvalitní výkon i se starším gramofonem

Přidáno: 29. října 2019

Zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

Super doporučuji bez výhrad a komentářů

Ověřený zákazník pphifi Ověřený zákazník

Přidáno: 22. října 2019

Zakoupeno v pphifi

Zdá se poměrně kvalitní, poradí si i se staršími CD

Ověřený zákazník pphifi Ověřený zákazník

Přidáno: 22. října 2019

Zakoupeno v pphifi

Výborný poměr cena - výkon, kvalitní reprodukce, horší příjem v pásmu FM bez externí antény. Nevím jak u jiných modelů ale ve volbě internetových rádií (net) nabízí jen předvolené placené servery

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 1. srpna 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

Mám už sedm let receiver onkyo a spokojenost s touto znackou

Onkyo TX-8020

Onkyo TX-8020

Přidáno: 17. července 2019

Zakoupeno v AB COM CZECH

• za tuto cenu vynikající stereo receiver

Pavel Pavel

Přidáno: 29. června 2019

(naposledy upraveno 5. července 2019)

• Provedeni opravu velmi pekne
  • pres HDMI prehledne menu na TV
  • DAB+
  • Dalkove ovladani
  • chybi loudness

Receiver ma mohutny celni panel , ktery je z kvalitniho materialu , volice a tlacitka jsou take velmi dobre zpracovane a dobre rozmistene . Najdeme zde i velky velmi dobre citelny display.Na zadnim panelu na stereo receiver krom klasickych konektoru nezvykle i HDMI vcetne arcHDMI , takze veskere nastaveni lze videt na televizi , kde ma receiver pekne prehledne menu. Receiver ma vystup na 2 pary repro ale take i na 2 zonu , kde je mozne signal prevest do dalsiho zesilovace nebo receiveru. Pripojeni na WiFI a Bluetooth byva uz u techto typu samozrejmosti . Co je ale fajn , tak pripojeni na internetova radia a streamovaci sluzby jako Deezer , Tidal , Spotify a dalsi . Co me prijemne prekvapilo ze USB vstupy jsou jak vpredu tak vzadu , kde se da pohodlne pripojit SSD disk a nerusi to v interieru . Docela jsem uvital i DAB+ a klasicke radio . Receiver se da pohodlne pripojit na telefon nebo tablet , kde Onkyo ma docela dobrou aplikaci na ovladani , ktera je mimochodem lepe ovladatelna nez z dalkoveho ovladani .
Tak ted to nejdulezitejsi , zvuk ... po zapnuti jsem hned nahral nejnovejsi firmware , (ktery mimochodem pres wifi trval neuveritelne dlouho a pak stejne nekolikrat hodil error ) , tak na strankach Onkya jsem stahnul firmware na USB a nahral do receiveru a to probehlo v pohode . Prvni jsem naladil radio vcetne DAB+ , coz probehlo velmi rychle . Dale jsem pustil ruzne zanry hudby od J.S.Bacha , pres Pink Floydy , J.Petrucciho , Scootera , Kraftwerk , ACDC , a dalsi smesku ruznych zanru vcetne jazzu , opery , a vysledek ? Zvuk prijemne cisty , pomerne hodne presny , artikulace velmi dobre citelna , vyssi frekvence zvlada velmi dobre bez jakehokoliv zkresleni , stredni pasmo take bez problemu , nizke frekvence by zaslouzily trochu vyssi dynamiku , co me trochu chybelo tak nizsi stredni pasmo , ktere ani v jednom z popisovanych zanru nebylo plne dostatecne . Takze celkova dynamika je velmi dobra , ale prece jen receiver by zaslouzil funkci " LOUDNESS " , protoze i pres to ze jsem zkousel dat korekce na plno , tak u nekterych zanru to dynamikou nestaci a ten hutny prednes znamy treba ze zesilovacu MARANTZ trochu chybi , paklize si chcete uzit veskere slysitelne frekvencni pasmo s poradnou dynamikou . ( mala poznamka - kdo se chytate pripojit do reproterminalu klasicke bananky na reprokabelech tak vstup je sroubovaci a tyto tam nelze dat , takze se musi kabel oholit a zasunout klasicky.) Nicmene ja posloucham vetsinu hudby bez korekci , takze pro me receiver za 1 . Co bych jeste zminil , Vy kdo pouzivate streamovaci server TIDAL , tak jsem narazil na zajimavou vec a to ze skladby oznacene jako MASTER automaticky na receiveru vypnou korekce :) , dalsi rezim , ktery je zde mozne zvolit je PURE audio , kde se vypnou veskere korekce , vypne se i panel receiveru , nicmene pod tlacitkem tohoto rezimu se rozviti pomerne intenzivni modra LED dioda , ktera sviti jako krava a vecer je pomerne neprijemna na oci , ( daleko vic by tam padla tlumena oranzova LED dioda , ktera je zapnuta v Stand-By rezimu . Jinak je zde pomerne obsahla moznost nastaveni od kalibrace , pres nastaveni sily zvuku pri zapnuti a take maximalni hlasitosti , k siti jsem se pripojil rychle bez problemu , Bluetooth take funguje spravne , pripojeni sluchatek vypne zvuk na repro , .... takze kdyz to shrnu , tak receiver je opravdu vynikajici jak ovladani tak zvukem , material a zpracovani je vyborne , je zde opravdu dobra vybava co se tyce konektoru a ruznych pripojeni , + HDMI , ktere ma podporu 4k. Jedinou vec , kterou bych popsal jako nepovedenou je dalkove ovladani . Tlacitka jsou velmi mala , dalkove ovladani ma takovy laciny vzhled , ocekaval jsem ze u takovehoto receiveru bude dobre propracovane a treba i podsvicene , nicmene DO nahradi velmi dobre aplikace v telefonu , takze ho skoro prakticky nepouzivam - ( krom toho ze z nej nelze zapnout rezim PURE a taky nejde ovladat ani CD , coz je teda zvlastni u stejne znacky ) . Kdo poslouchate metal a podobny druh hudby , tak bych si sel nejdrive receiver nekam poslechnout , hutnost basu Vam muze trochu chybet ( paklize mate regalovky - da se resit subwooferem ) . nicmene pro me jasna volba . Receiver je presne to co jsem hledal .

Zobrazuji 21 - 40 ze 79 recenzí 1 [ 2 ] 3 4